Про нас

ЧЕСНО. Фільтруй суд! – це довгострокова кампанія громадського контролю, спрямована на активізацію суспільства задля очищення суддівських лав від недоброчесних суддів та утвердження справедливого суду в Україні.

Кампанія ЧЕСНО.Фільтруй суд! була ініційована Центром демократії та верховенства права в рамках Руху ЧЕСНО та стартувала у червні 2016 року після ухвалення змін до Конституції у частині правосуддя та нового закону про судоустрій та статус суддів. ЧЕСНО. Фільтруй суд! керується кращими практиками Руху ЧЕСНО та моніторить хід реформи, аналізує служителів Феміди та кандидатів на їхні посади, контролює хід конкурсів, а також актуалізує судову тематику в інформаційному просторі.

Одним із завдань, які ми собі поставили – зібрати та проаналізувати інформацію про усіх суддів України. Для цього було розроблено 5 КРИТЕРІЇВ ОЦІНКИ ДОБРОЧЕСНОСТІ СУДДІВ:

🔥 непричетність до корупції або кримінальних правопорушень;
🔥 непричетність до ухвалення сумнівних рішень;
🔥 відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків;
🔥 непричетність до порушення прав людини;
🔥 дотримання норм професійної етики.

Судді, які порушили щонайменше один критерій доброчесності, є недоброчесними та відмічені у профайлах чорним часником. Рух ЧЕСНО збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину.

Аналітики кампанії проаналізували інформацію про усіх 653-х кандидатів на конкурс у Верховний Суд, який відбувався у 2016-2017 році, 317 кандидатів на конкурс у Верховний Суд, який тривав у 2018-2019 роках. Також були проаналізовані всі 156 кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Аналітичні довідки ЧЕСНО. Фільтруй суд! стали джерелом даних про претендентів на суддівські місця для Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка безпосередньо відповідає за конкурс, та Громадської ради доброчесності, яка забезпечує громадський контроль за ним.

Активісти ЧЕСНО. Фільтруй суд! слідкують за справами щодо суддів-порушників та привертають увагу громадськості та журналістів до судових процесів над самими суддями. У процесі конкурсів ЧЕСНО. Фільтруй суд! закликає юристів та науковців, які не були частиною старої судової системи, привнести нову якість у судочинство та відстоює забезпечення рівності та справедливості доступу до посади судді.

ЧЕСНО.Фільтруй суд!, в рамках аналізу суддів України, створив БАЗУ ПРОФАЙЛІВ СУДДІВ. У профайлах зібрана інформація із відкритих джерел про кар’єру, сумнівні судові рішення, статки, родинні зв’язки, причетність до корупційних справ та інші дані, які дозволяють робити висновки про доброчесність судді. Найпоширеніші питання щодо використання профайлів суддів зібрані тут.

З метою забезпечення представництва ЧЕСНО. Фільтруй суд! у регіонах та збору інформації про суддів на місцях, було створено всеукраїнську мережу координаторів кампанії у 23 областях України. Громадські активісти-представники ЧЕСНО. Фільтруй суд! спільно з колегами-аналітиками у Києві зібрали інформацію про усі суди та суддів в Україні, на базі якої ми створили Суддівську карту України з найповнішими та актуальними даними про адреси та контактні дані судів усіх рівнів, розклад роботи, суддів та іншою інформацією.

Детальніше про історію Руху ЧЕСНО можна дізнатися тут.