Недоброчесного суддю Васалатія звільняють за дисциплінарний проступок

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про звільнення судді Костянтина Васалатія з Оболонського районного суду міста Києва. За оцінкою ЧЕСНО. Фільтруй суд!, він є недоброчесним суддею.

Підставою дисциплінарного провадження було рішення судді Васалатія, ухвалене у 2018 році про стягнення з Державної казначейської служби України 148 мільйонів гривень відшкодування матеріальної шкоди, завданої діями прокуратури міста Києва. Гроші стягувалися на користь громадянки Лоріни Ісак.

Дисциплінарна палата дійшла висновку, що ухвалюючи рішення про стягнення з держави значної суми коштів, суддя, попри вимоги процесуального законодавства, не надав належного обгрунтування мотивам такого рішення.

Команда кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! звертала увагу на те, що відповідно до методології оцінки доброчесності суддів, суддя Костянтин Васалатій причетний до порушення двох критеріїв, а саме прозорості статків та дотримання правил професійної етики поведінки.

Зокрема, суддя Васалатій неодноразово у судових рішеннях додавав коментарі, які не стосувалися оцінки доказів та свідчили про нетактовне і зневажливе ставлення до працівників поліції та процесу реформування правоохоронних органів. Зокрема, розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суддя у своєму рішенні зазначив: “у суду є усі підстави пересвідчитись у непрофесійності, необізнаності та невмінні складати процесуальні документи працівниками реформованої, некорумпованої «Національної поліції», в якій працюють надзвичайно чесні та активні поліцейські, які через декілька років наберуться досвіду та колись у майбутньому стануть професіоналами”.

Зарано говорити про остаточне звільнення судді Васалатія з посади, адже  рішення ще може бути оскаржене суддею до Вищої ради правосуддя. Навіть якщо оскарження не відбудеться – остаточне слово щодо звільнення все одно за Вищою радою правосуддя”, – зауважує Людмила Слива, координаторка кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Примітно, що відомий цей суддя не лише своїми неоднозначними висловлюваннями щодо учасників судових процесів. Відповідно до інформації з Єдиного реєстру судових рішень України, суддя Васалатій був у складі колегії суддів у кримінальному провадженні за обвинуваченням екс-президента Януковича. Суд визнав Януковича винуватим у вчиненні державної зради та у пособництві у веденні агресивної війни, проте виправдав у пособництві щодо посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.” – додає юрист кампанії Андрiй Мaтaт