Зеленський показав бюлетень: адмінсправа в суді

Сьогодні, за інформацією з офіційного веб-сайту Судової влади України, о 12:45 в Оболонському районному суді міста Києва розглядатимуть протокол про адміністративне правопорушення Володимира Зеленського.

Нагадаємо, 21 квітня на виборчій дільниці Володимир Зеленський продемонстрував журналістам заповнений бюлетень, в результаті чого поліція склала адміністративний протокол. Зокрема, як зазначається на офіційній сторінці Поліції Києва у Фейсбуці, поліцейські прибули у виборчий штаб кандидата, де склали на Володимира Зеленського адміністративні матеріали за ст. 212-10 (Порушення обмеження щодо ведення передвиборної агітації) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає штраф від 30-ти до 50-ти мінімумів доходів громадян.

Зазначену справу про адміністративне правопорушення розглядатиме голова Оболонського районного суду міста Києва Владислав Дев’ятко. За даними кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! суддя є недоброчесним. Зокрема, під час аналізу було виявлено порушення критеріїв: причетність до ухвалення сумнівних рішень та неетичної поведінки.

Так, згідно із рішенням дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, 30 січня 2014 року та 7 лютого 2014 року суддя Дев’ятко ухвалив дві постанови, якими позбавив двох осіб права керування автомобілем строком на 3 місяці через те, що вони, нібито, не зупинилися на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року під час проведення акції протесту – поїздки «Автомайдану» до резиденції Януковича в Межигір’ї.

Що стосується порушення критерію неетичної поведінки, то суддя Дев’ятко у власній декларації доброчесності вказав, що ним не приймалися рішення щодо учасників акцій протесту. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Детальніше про суддю Дев’ятка Владислава можна прочитати в його профайлі на сайті кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!