Зелене світло для судді Ємельянова: Ліхтенштейн розморозив його рахунки

Як повідомляє Українська правда, 13 мільйонів франків судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова за розпорядженням слідчого судді Князівства Ліхтенштейн, було розморожено. Українські правоохоронці не змогли довести незаконність походження цих коштів. 

Як зазначають у Генеральній прокуратурі України, Апеляційний суд м. Києва ще у лютому скасував рішення слідчого судді Ліхтенштейна про замороження коштів судді Ємельянова. Крім цього, Ліхтенштейн, у відповідь на запит української сторони про правову допомогу, не надав інформацію з документальними доказами щодо причетності судді та його дружини до набуття неправомірної вигоди. У той же час в Ліхтенштейні наголошують на тому, що незаконність походження коштів мають доводити саме правоохоронні органи країни, де підозрюваний міг отримати імовірну неправомірну вигоду.

Суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов за часів Януковича був заступником голови Вищого господарського суду Віктора Татькова. У 2012 році разом зі своїм колегою суддя Ємельянов нібито вимагав майже 500 тис британських фунтів у київського бізнесмена Андрія Лепейка, щоб суд ухвалив потрібне рішення і не позбавляв його права власності на торговельний центр.

Після зміни влади в Україні служитель Феміди Ємельянов втратив керівну посаду, але продовжував працювати у цьому ж суді. Крім цього, згідно з інформацією на сайті ВГСУ, Ємельянов успішно пройшов люстраційну перевірку у 2015 року.

У своїй декларації, яку відповідно до вимог закону про очищення влади, вершитель правосуддя Ємельянов зазначив про 238 тисяч гривень у якості зарплати, а також про дві земельні ділянки, два житлових будинки і 12 квартир. Дружина судді, Світлана Ємельянова, має у своєму активі майже 2 млн грн, при тому, що її власний бізнес, за інформацією “Слідство. Інфо” здебільшого приносив збитки. Незважаючи на високі грошові досягнення, колеги по суддівському корпусу не побачили жодних невідповідностей рівню доходів у декларації Артура Ємельянова.