Заява ЧЕСНО. Фільтруй суд! щодо тиску з боку посадових осіб Вищої ради правосуддя

ЧЕСНО. Фільтруй суд! засуджує спроби тиску на представників кампанії та закликає Вищу раду правосуддя утриматись від використання адміністративного ресурсу та службового становища своїх працівників.

Керівник комунікаційного напряму ЧЕСНО. Фільтруй суд! Лілія Дроздик заявила про спроби тиску з боку посадових осіб Вищої ради правосуддя. На її мобільний телефон надійшов дзвінок від начальника Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Вищої ради правосуддя Оксани Лисенко, яка звинуватила ЧЕСНО в упередженості щодо Голови Вищої ради правосуддя та кандидата у Верховний Суд Ігоря Бенедисюка, у аналітичній довідці ЧЕСНО щодо якого міститься висновок про недоброчесність.

За словами Лисенко, ЧЕСНО. Фільтруй суд! взагалі не має права робити висновки про недоброчесність, оскільки не є державним органом, наділеним такими повноваженнями. “На мої аргументи про оціночні судження пані Оксана неодноразово наголосила на тому, що ми маємо внести зміни у інформацію, адже “земля кругла”” – відзначила у своїй заяві Лілія Дроздик та розцінила такі висловлювання як погрози.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! є кампанією громадського контролю, яка здійснює аналіз кандидатів на посади суддів, а також формує базу профайлів працюючих суддів. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність робляться на підставі методології та критеріїв Ми гарантуємо кожному судді або кандидату на посаду судді право на відповідь. Однак від Ігоря Бенедисюка жодних спростувань, пояснень чи уточнень на адресу кампанії не надходило.

З огляду на вищесказане вважаємо, що така поведінка Оксани Лисенко як державного службовця, керівника Управління у одному із ключових органів судового врядування не відповідає стандартам правил етичної поведінки державних службовців. Зазначені дзвінки можуть розцінюватись як неправомірне використання адміністративного ресурсу Вищої ради правосуддя та службового становища з метою тиску на діяльність громадської організації.