Затриманий на хабарі суддя продовжує вершити правосуддя

У Дніпрі вийшов на роботу голова Кіровського районного суду Геннадій Підберезний, якого у 2017 році піймали на хабарі в $50 тис у кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Гроші туди суддя приніс разом із колегою в обмін на закриття кримінального провадження. Згодом у суді Підберезний доводив, що в нього немає нирки, серцева хвороба та на утриманні перебуває малолітня дитина, тому його неможна запроторювати до СІЗО на час слідства.

Вища рада правосуддя не продовжила відсторонення судді Кіровського райсуду Дніпра Геннадія Підберезного, оскільки відповідного клопотання Генпрокуратури не було.

Речник генпрокуратури Андрій Лисенко пояснив, що суддя повернувся на свій пост через особливості українського законодавства. Він повідомив, що рішення про відсторонення судді в Україні може ухвалити Вища рада правосуддя на термін не більше ніж 2 місяці. Обидва терміни суддя Підберезний був під вартою.
“І тут ще такий нюанс, що навіть генпрокурор не має права повторно просити, навіть виступати із клопотанням щодо тимчасового продовження відсторонення судді від здійснення правосуддя. Тобто, після того, як у Підберезного термін відсторонення закінчився, а ВРП не продовжила цей термін, суддя вийшов із-під варти”, – розповів Лисенко.

Тиждень тому Генпрокуратура заявляла, що якраз закінчилося досудове слідство про дачу хабара Холодницькому і обвинувальний акт відправляється до суду. За ним Підберезному може загрожувати до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.