Суд скасував заочний арешт Януковича

Як вбачається з відеозапису судового засідання, Київський апеляційний суд скасував ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою експрезидента-втікача Віктора Януковича у справі про розгін Майдану.

Так, суд розглянув апеляційну скаргу на ухвалу про обрання запобіжного заходу адвокатів Януковича та, у зв’язку із “чисельними процесуальними порушеннями та непідтвердженістю підозри, частково її задовольнив і направив для розгляду до суду першої інстанції. До речі, ухвалу постановили судді Ольга Юрдига, Тетяна Фрич та Юрій Слива, які є недоброчесними, згідно з нашими критеріями.

Нагадаємо, що 4 травня 2020 року Печерський районний суд міста Києва прийняв історичне рішення — суддя Олеся Батрин задовольнила клопотання прокуратури, яке стосувалося заочного тримання під вартою колишнього президента України Віктора Януковича. 

Віктора Януковича підозрюють у поваленні конституційного ладу, а саме неконституційному способі зміни Конституції України у 2010 році. Ідеться про рішення Конституційного Суду України, яким було визнано неконституційним Закон України “Про внесення змін до Конституції України” від 08.12.2004 року. Таким чином почала діяти Конституція України в редакції 1996 року, що призвело до збільшення повноважень президента Януковича.