Президент ініціював зміну підсудності справ ОАСК

За інформацією “УНІАН”, Володимир Зеленський подав проєкт закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції, у якому запропоновано скоротити повноваження Окружного адмінсуду Києва (ОАСК).

Як відомо, нині адміністративні справи, у яких позивачі оскаржують нормативно-правові актів уряду, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку чи іншого суб’єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, вирішує Окружний адміністративний суд, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ (виключна підсудність).

Водночас, відповідно до президентського законопроекту, справи щодо оскарження нормативно-правових актів згаданих органів державної влади будуть підсудні Верховному Суду у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з п’яти суддів. Судом апеляційної інстанції у зазначених вище справах буде Велика Палата Верховного Суду.

Такий законопроект є виконанням зобов’язань, які Україна взяла на себе відповідно до меморандуму про співпрацю з МВФ. 

Нагадаємо, що Окружний адміністративний суд міста Києва відомий своїми неоднозначними та резонансними рішеннями, які впливають на більшість процесів у державі та викликають обурення в суспільстві. Так, наприклад, ОАСК повернув назву “Московський” проспекту Бандери, ухвалив рішення вилучити з реєстру інформацію про Ситника як очільника НАБУ, скасовував негативні висновки Громадської ради доброчесності та багато інших судових рішень. Крім того, голова та деякі судді ОАСК є фігурантами кримінального провадження “плівки Вовка”, яке розслідують детективи НАБУ.