Законопроєкт про ліквідацію ОАСКу: які пропозиції?

На офіційному порталі Верховної Ради України з’явився президентський законопроєкт, яким пропонується ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва та утворити Київський міський окружний адміністративний суд

У проєкті передбачені такі рішення проблеми:

  1. Замість ОАСКу буде створений Київський міський окружний адміністративний суд, який буде розташований у місті Києві.
  2. З дня набрання чинності цього Закону Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя.
  3. До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні ОАСКу, розглядатиме та вирішуватиме Київський окружний адміністративний суд.
  4. ОАСК невідкладно, протягом десяти робочих днів, передає судові справи, які перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду.
  5. З дня початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду Київський окружний адміністративний суд невідкладно передає справи (підсудні окружному адміністративному суду в межах міста Києва) до Київського міського окружного адміністративного суду.

У пояснювальній записці (в частині фінансово-економічного обґрунтування пропозиції) вказано, що реалізація положень законопроекту здійснюватиметься у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік для фінансування органів у системі правосуддя.