Закон про Антикорупційний суд опубліковано в “Голосі України”

В офіційному парламентському виданні “Голос України” опублікували закон №2447-VIII про Вищий антикорупційний суд. Закон набуде чинності завтра, 14 червня, — за винятком деяких норм, які почнуть діяти разом з початком роботи нового суду.

Антикорупційний суд буде розглядати справи, що підслідні НАБУ. Він зможе почати роботу, коли наберуть як мінімум 35 суддів. Відбір суддів буде проводити Вища валіфікаційна комісія судді за допомогою Громадської ради міжнародних експертів. Такими експертами можуть стати як іноземці, так і громадяни України. ВККС і міжнародні експерти на спільному засіданні зможуть ухвалити рішення про те, що кандидат не може обіймати посаду судді в Антикорупційному суді.

Документ пропонує Президенту внести в парламент ще один проект закону — безпосередньо про створення Вищого антикорупційного суду.

Також, Центр протидії корупції заявляє, що в закон про Антикорупційний суд внесли правку про апеляцію, яка не була зачитана в сесійному залі напередодні прийняття закону і не обговорювалася на засіданні комітету.

В ній йдеться про апеляції по справах НАБУ, які зараз перебувають у процесі розслідування, будуть розглядати суди загальної юрисдикції, а не Антикорупційний суд. Відповідно до цього пункту, усі справи НАБУ, які зараз розглядаються в загальних судах першої інстанції, будуть завершені там же, в обхід Антикорупційного суду.