З’їзд суддів обрав нових членів ВККС та ВРП

5-6 березня делегати З’їзду суддів України обрали нових членів Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів став Гладій Степан, суддя Апеляційного суду міста Києва. Членами Вищої ради правосуддя стали Лариса Швецова, суддя апеляційного суду Харківської області, та Володимир Говоруха, суддя апеляційного суду Київської області.
Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! проаналізував усіх кандидатів та склав список недоброчесних, яким не місце у цьому органі. Кандидати, що потрапили до “Списку темних конячок” Руху ЧЕСНО, порушили один або кілька критеріїв доброчесності, визначених методологією ЧЕСНО.Фільтруй суд!
Загалом, “темними конячками” серед кандидатів у ВРП, за даними ЧЕСНО.Фільтруй суд!, виявилися 16 із 34-х кандидатів. Серед кандидатів у ВККС “темними конячками” були 6 із восьми кандидатів.
Вакантними лишаються дві посади у ВРП. Кандидати, які не набрали необхідної кількості голосів, пішли на другий тур. Делегати з’їзду не змогли обрати члена ВРП від адміністративної юстиції і дообрати одного члена від суддів місцевих загальних судів та суддів у відставці.
За квотою для суддів від загальних суддів та суддів у відставці до бюлетеню внесено два кандидати: Тетяна Чумаченко – суддя Вищого адміністративного суду у України у відставці. У першому турі голосування за неї віддали голоси 95 делегатів та Сергій Гирич – суддя Личаківського районного суду міста Львова, за якого проголосували 88 делегатів.
За квотою від адмінсудів до бюлетеню внесли кандидата Олександра Сасевича – суддю Львівського окружного адміністративного суду, за нього проголосували 111 делегатів, та Сергія Чумака – суддю Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду – 75 голосів.
Також на З’їзді було сформовано новий склад Ради суддів України. Головою обрано Олега Ткачукасуддю Верховного Суду, а секретарем Ради обрали суддю господарського суду міста Києва Оксану Марченко.