З’їзд адвокатів обрав нових членів Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів

15-16 лютого, на З’їзді адвокатів України, делегати визначились із представниками у Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Вищій раді правосуддя.

Замість Павла Луцюка, у ВККС адвокати обрали Олександра Дроздова, котрий з 2015 року обіймав посаду голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. За нього свої голоси віддало 172 делегати на З’їзд адвокатів України.

А ось на посади членів ВРП адвокати обрали нині чинних членів Вищої ради правосуддя Павла Гречківського (161 голос) та Олександра Маловацького (142 голоси), незважаючи на пряму, законодавчо встановлену, заборону обіймати посаду члена ВРП двічі. Однак, на думку самих кандидатів та представників з’їзду, вказані кандидати можуть обиратися до складу ВРП через те, що  до судової реформи 2017 року даний орган суддівського врядування називався Вища рада юстиції, і саме до нього, а не до новоствореної Вищої ради правосуддя, зазначені кандидати були обрані у 2015 році.

Павло Гречківський та Олександр Маловацький були фігурантами гучних скандалів у засобах масової інформації.

Зокрема, згідно з інформацією з веб-сайту “Слідство.Інфо”, у вересні 2016 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Гречківського затримали за вимагання хабара майже 13 мільйонів гривень. На думку правоохоронців, за це Гречківський нібито повинен був забезпечити запорізькій компанії потрібне рішення в судах усіх трьох інстанцій. Однак, уже наприкінці жовтня 2018 року Гречківського повністю виправдали в суді.

Олексій Маловацький, за інформацією журналістів, може бути причетний до ймовірного зловживання владою. Як повідомляє видання “НВ. Бізнес”, Центр протидії корупції подав заяву у НАБУ за фактом зловживання владою члена Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького в інтересах маловідомої компанії з оточення Петра Порошенка Аркона ГазЕнергія з метою одержання неправомірної вигоди.

Нагадаємо, команда ЧЕСНО. Фільтруй суд! проаналізувала всіх кандидатів до ВРП та ВККС для обрання З’їздом адвокатів та підготувала інфографіку.