Юристка ЧЕСНО.Фільтруй суд! розповіла на конференції ОБСЄ про результати конкурсу у Верховний Суд

19 вересня юристка Кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! Галина Чижик виступила на пленарній сесії, присвяченій праві на справедливе правосуддя та незалежності суду, в рамках щорічної конференції ОБСЄ Human Dimension Implementation Meeting.

Галина Чижик як співкоординатор Громадської ради доброчесності виступила на конференції з боку громадянського суспільства після доповіді Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергія Козьякова. Галина подякувала пану Козьякову за лідерство у процесі проведення конкурсу у Верховний Суд та запровадження безпрецедентних для України процедур. Водночас співкоординатор ГРД звернула увагу представників міжнародної спільноти на тому, що попри прозорі процедури серед переможців конкурсу опинилось 30 кандидатів із негативними висновками громадськості. Серед таких кандидатів Галина назвала тих, які порушували права людини, ухвалювали політично вмотивовані рішення, забороняли мірні протести та не можуть пояснити свої статки.

У своїй промові Галина Чижик наголосила на важливості недопущення призначення 30 недоброчесних кандидатів на посади суддів Верховного Суду, а також на необхідності спільної роботи над вдосконаленням конкурсних процедур, критеріїв оцінювання та прозорості процесу прийняття рішень ВККС.

Участь в роботі конференції взяли представнки судової влади України – голова Вищої кваліфікаційної комісісії суддів України Сергій Козьяков, ректор Національної школи суддів Микола Оніщук та суддя Верховного Суду України, кандидат до нового Верховного Суду Олександр Прокопенко.

Нагадаємо, Галина Чижик представляє ініційовану Центром демократії та верховенства права Кампанію ЧЕСНО.Фільтруй суд! у Громадській раді доброчесності та разом із адвокатом Віталієм Титичем є співкоординатором цього громадського органу.

22 вересня в рамках конференції ОБСЄ у Варшаві ЧЕСНО.Фільтруй суд! спільно з Реанімаційним Пакетом Реформ та Фундацією DEJURE проведуть захід, присвячений участі громадськості у доборі та оцінюванні суддів. Під час заходу представники Громадської ради доброчесності Галина Чижик та Михайло Жернаков презентують кейс України у контексті імплементації судової реформи та участі у ній громадянського суспільства. Досвідом Польщі та Молдови під час заходу поділяться також Мартина Хофман та Анна Урсакі.