Як збори суддів визначали делегатів на З’їзд суддів, де обиратимуть членів Вищої Ради правосуддя

Сьогодні відбулися Спільні збори суддів місцевих загальних судів міста Києва, на яких визначали делегатів на З’їзд суддів України, який обиратиме 6 членів до Вищої ради правосуддя.

Напередодні проведення зборів стало відомо, що Голосіївський суд м. Києва представлятиме екс-голова цього суду Олена Первушина. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Роман Маселко. Нагадаємо, у часи Революції Гідності під пильним керівництвом судді Первушиної, Голосіївський суд активно долучився до переслідування активістів. ВГО «Автомайдан» повідомляє, що мінімум 7 суддів цього суду ухвалювали протиправні рішення про позбавлення прав учасників Автомайдану. Однак, найбільше суддя Первушина прославилася тоді, коли ініцювала кримінальне провадження проти громадських активістів за нібито її переслідування.

До слова, для того, аби взяти участь у цих зборах, суддя Первушина навіть склала повноваження Голови суду і заручилася голосами уже звільнених Президентом за порушення присяги суддів Калініченко та Фролова. Про неправомірність обрання делегатів від Голосіївського райсуду м. Києва заявили шестеро суддів. Звернення цих суддів озвучив головуючий на спільних зборах суддя Оболонського райсуду м. Києва Тарас Андрейчук.

Учасники зборів прислухалися до своїх колег та громадськості й не проголосували за кандидатуру судді Первушиної на З’їзд суддів України, який має відбутися уже в березні. Ця ситуація наочно демонструє, що громадськість та медіа все-таки мають вплив на формуванні суддівських органів.

Закликаємо громадськість та медіа взяти активну участь в моніторингу кандидатів до Вищої ради правосуддя, головного органу, який вирішуватиме професійну долю служителів Феміди. Лише завдяки інтенсивному включенню в такі процеси вдасться повноцінно реалізувати судову реформу!