Визначено список переможців конкурсу до Вищого антикорупційного суду. ПОВНИЙ СПИСОК

Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила повний рейтинговий список переможців конкурсу на посади суддів Вищого антикорупційного суду України. ЧЕСНО. Фільтруй суд! публікує список кандидатів, які потенційно можуть стати суддями Вищого антикорупційного суду.

Загалом до Вищого антикорупційного суду визначено 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! публікує список переможців до Вищого антикорупційного суду. (Від найвищого балу до найнижчого).

Танасевич Олена Віталіївна
Строгий Ігор Леонідович
Маслов Віктор Васильович
Федорак Леся Миколаївна
Олійник Оксана Вікторівна
Гавриленко Тетяна Григорівна
Біцюк Андрій Володимирович
Коліуш Олег Леонідович
Дубас Віталій Михайлович
Крикливий Віталій Вікторович
Шкодін Ярослав Віталійович
Федоров Олег Володимирович
Воронько Володимир Дмитрович
Ногачевський Віктор Вікторович
Кравчук Олексій Олегович
Мовчан Наталя Володимирівна
Ткаченко Олег Володимирович
Широка Катерина Юріївна
Хамзін Тимур Рафаїлович
Крук Євген Васильович
Саландяк Ольга Ярославівна
Сікора Катерина Олександрівна
Михайленко Віра Володимирівна
Задорожна Лариса Іванівна
Білоус Інна Олександрівна
Галабала Маркіян Васильович
Мойсак Сергій Мирославович

З них 15 суддів, 1 суддя у відставці, 10 адвокатів, 1 науковець.

З них лише один переможець, згідно з методологією ЧЕСНО.Фільтруй суд!, є недоброчесним. А саме суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Інна Білоус. У неї зафіксована причетність до ухвалення сумнівних рішень, непрозорість статків та неетична поведінка.

Також зазначимо, що четверо з квазаних вище кандидатів мали негативний висновок Громадської ради міжнародних експертів, проте вони продовжили участь в конкурсі за результатами спільного засідання ГРМЕ з ВККС. А саме: Галабала Маркіян Васильович, Білоус Інна Олександрівна, Саландяк Ольга Ярославівна, Воронько Володимир Дмитрович.

Також публікуємо список переможців до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. (Від найвищого балу до найнижчого).

Боднар Сергій Богданович
Чорна Валерія Вікторівна
Калугіна Інна Олегівна
Панкулич Віктор Іванович
Павлишин Олег Федорович
Никифоров Андрій Сергійович
Чорненька Даниїла Степанівна
Михайленко Дмитро Григорович
Цікало Володимир Ігорович
Панаід Ігор Васильович
Глотов Микола Сергійович
Семенников Олександр Юрійович

З них 6 суддів, 3 науковці, 3 адвокати.

Лише один кандидат, який потрапив у список переможців до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду є недоброчесним, за методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд! А саме суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна Валерія. У декларації за 2015 рік зазначено, що на праві безоплатного користування з 2010 року у судді перебуває квартира площею 49,2 кв.м у м. Дніпро. Проте, у деклараціях за 2013 та 2014 роки відомості про цю квартиру відсутні.

Також зазначимо, що двоє з квазаних вище кандидатів мали негативний висновок Громадської ради міжнародних експертів, проте вони продовжили участь в конкурсі за результатами спільного засідання ГРМЕ з ВККС. А саме: Чорна Валерія Вікторівна, Боднар Сергій Богданович.

Суддів має призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого з кандидатів.

Нагадаємо, що також були проведені спільні засідання Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів по кандидатах до Вищого антикорупційного суду. Загалом Громадська рада міжнародних експертів ініціювала розгляд 49 кандидатів до Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, що станом на початок конкурсу, за результатами аналізу ЧЕСНО. Фільтруй суд!кожен третій кандидат до Вищого антикорупційного суду – недоброчесний. Такі результати аналізу ЧЕСНО. Фільтруй суд!, презентованого 29 листопада. Порушення критеріїв доброчесності ЧЕСНО зафіксували у 43 кандидати у Вищий антикорупційний суд та Апеляційну палату Вищого антикорупційного суду.

Аналітичні довідки про всіх кандидатів до Вищогоантикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду опубліковані на сайті кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!.