Вищий антикорупційний суд отримав керівника апарату

17 травня визначився переможець конкурсу на посаду керівника апарату ВАКС. Ним став правозахисник Богдан Крикливенко – таке рішення ухвалила Комісія з питань Вищого корпусу державної служби в системі правосуддя. Про це повідомляє Вища рада правосуддя. Під час фінального етапу конкурсу кандидат набрав 18,6 балів з 20 можливих. Офіційно призначити його на посаду  має Державна судова адміністрація за погодженням з головою Антикорсуду Оленою Танасевич.

Наразі Богдан Крикливенко працює у громадській організації “Український інститут з прав людини”, він також є її співзасновником. До цього правозахисник очолював Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав людини, коли посаду займала Валерія Лутковська. Після  призначення Людмили Денісової Богдан Крикливенко звільнився з посади.

За даними декларації, у 2018 році майбутній керівник апарату ВАКС отримав понад 700 тисяч гривень прибутку.

Головним завданням керівника апарату буде організація роботи всіх підрозділів та служб нового суду. Зокрема, він відповідатиме за документообіг у ВАКС і систему автоматизованого розподілу справ у судах, а відтак і їх захист від зовнішнього втручання. До кола обов’язків керівника входитимуть також адміністративні питання, серед яких контроль за станом приміщення суду та технічне забезпечення засідань.

Однак першим завданням Богдана Крикливенка на новій посаді буде конкурсний відбір працівників до апарату суду. Адже наразі його формування триває.