Вища рада правосуддя звільнила у відставку суддю-стрілка з Одеси

20 червня 2019 року Вища рада правосуддя звільнила у відставку суддю Малиновського районного суду міста Одеси Олексія Бурана. 

Олексій Буран став відомим завдяки кримінальному провадженню Національного антикорупційного бюро України щодо отримання неправомірної вигоди. 

За версією слідства, суддю було викрито на отриманні неправомірної вигоди у сумі 500 тис. грн за рішення про стягнення боргу у цивільній справі. 

29 березня 2016 року, під час проведення обшуку в його будинку, суддя чинив опір працівникам НАБУ та Національної поліції і застосував вогнепальну зброю.

Суддю було затримано 31 березня 2016 року після надання згоди Верховної Ради України на затримання та арешт судді. 

1 квітня 2016 року судді було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Згодом, 6 лютого 2018 року запобіжний захід було змінено на цілодобовий домашній арешт з обов’язком носити електронний браслет.

29 липня 2016 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направили обвинувальний акт та матеріали справи до суду. 

За даними з Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя не здійснював правосуддя з квітня 2016 року, однак відстороненим від посади не був. 

Нагадаємо, що судді, які пішли у відставку за власною заявою, незважаючи на обвинувачення у вчиненні корупційного злочину, можуть отримувати довічне грошове утримання за рахунок коштів платників податків, що передбачено ст. 142 ЗУ “Про судоустрій і статус суддів”.