Вища рада правосуддя обрала нового голову. Він – недоброчесний

Вища рада правосуддя обрала нового голову. Ним став Володимир Говоруха.

На засіданні Вищої ради правосуддя 16 квітня 2019 року член Вищої ради правосуддя Андрій Бойко запропонував на посаду Голови Вищої ради правосуддя кандидатуру члена Вищої ради правосуддя Володимира Говорухи.

За результатами таємного голосування за кандидатуру Говорухи проголосувало 17 членів ВРП, що становить більше половини від конституційного складу ради.

Нагадаємо, що суддя Київського апеляційного суду Володимир Говоруха 6 березня 2018 року обраний членом Вищої ради правосуддя XV черговим з’їздом суддів України та склав присягу члена Ради, включений до складу Першої Дисциплінарної палати ВРП.

Колишній голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк 16 квітня звернувся із заявою, в якому попросив припинити його повноваження як голови ВРП.

За даними ЧЕСНО. Фільтруй суд!, Володимир Говоруха – недоброчесний. За інформацією з веб-сайту “Телекритика” та відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Говоруха був у складі колегії суддів, яка залишила без змін вирок Ірпінського міського суду Київської області, яким було виправдано ірпінського забудовника О. Табалюка. Нагадаємо, за повідомленням порталу “Телекритика”, у червні 2013 року у м. Ірпінь сталась сутичка між журналістами знімальної групи програми “Вікна-Новини” телеканалу СТБ та О. Табалюком, що представився забудовником. Дії забудовника, який намагався вирвати камеру з рук оператора, вирвав об’єктив і заховав його в себе в машині, були зафіксовані відеокамерою. Незважаючи на це, суд визнав, що у забудовника не було прямого умислу перешкоджати журналістській діяльності. Крім того, за інформацією блогу журналістки Ірини Федорів на сайті “Українська правда”, під час розгляду цієї справи колегією суддів було заборонено відеофіксацію відкритого судового засідання. Проте дозволено знімати на відео лише оголошення повного тексту ухвали.