Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду із судовою реформою

За інформацією з офіційного веб-сайту пресслужби Верховного Суду, Пленум ВС направив до Конституційного Суду України звернення Вищої ради правосуддя щодо неконституційності окремих положень закону про порядок призначення членів Вищої ради правосуддя. 

Так, 8 жовтня продовжилося засідання Пленуму Верховного Суду, на якому судді розглянули відповідне звернення та вирішили направити подання до КСУ щодо перевірки конституційності нових положень, які передбачають реформу Вищої ради правосуддя. Звернення підтримали 129 суддів ВС, проти виступили лише 15.

Нагадаємо, що 14 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон, який має на меті перезавантажити Вищу раду правосуддя за участі обраних міжнародних експертів. 

Цей закон передбачає утворення нового органу відповідального за перевірку чинних членів ВРП та кандидатів на посаду на доброчесність – Етичної ради. До складу останньої входитимуть три особи з числа суддів або суддів у відставці, яких визначає Рада суддів України, та три особи, визначені міжнародними партнерами України у сфері запобігання та протидії корупції та у сфері судової реформи.

Фото: Вікіпедія