ВРЮ відклала звільнення судді Царевич до 15 вересня

Вища рада юстиції мала розглянути питання про звільнення за порушення присяги  судді Печерського районного суду м. Києва Оксани Царевич. Як повідомляє прес-служба, Царевич звернулась до ВРЮ із клопотанням про перенесення розгляду дисциплінарної справи у зв’язку із перебуванням її на стаціонарному лікуванні. ВРЮ задовольнила клопотання судді  та вирішила відкласти розгляд дисциплінарної справи стосовно неї на наступне засідання, яке відбудеться 15 вересня 2016 року.

Нагадаємо,  ВРЮ відкрила дисциплінарну справу щодо за переданими Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції заявами Лугової О.М. від 9 грудня 2014 року та прокурора Печерського району міста Києва Волошина Р.Ф. від 12 грудня 2014 року стосовно судді Печерського районного суду міста Києва Царевич Оксани Ігорівни. 12 липня 2016 року дисциплінарна секція рекомендувала Вищій раді юстиції внести подання Президентові України про звільнення Царевич Оксани Ігорівни з посади судді Печерського районного суду міста Києва у зв’язку з порушенням присяги. До порядку денного засідання ВРЮ питання було включено двічі – 21 липня та 4 серпня 2016 року, в обох випадках розгляд питання було відкладено через хворобу судді.

Також Вища рада юстиції внесла до Верховної Ради України подання про звільнення судді апеляційного суду Дніпропетровської області Чорнобука Валерія Івановича у зв’язку з порушенням присяги. За інформацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддя публічно висловлювався про підтримку результатів так званого референдуму про статус Автономної Республіки Крим. Цей вершитель правосуддя заперечував значення присяги судді, закликав до вивчення російського законодавства, брав участь в організації і реалізації заходів, спрямованих на здійснення судочинства на тимчасово окупованій території України за законами Російської Федерації.

Крім цього, ВРЮ відмовила у внесенні подання про звільнення судді за порушення присяги Оболонського районного суду міста Києва Луценка Олександра Миколайовича за порушення присяги. Свого часу цей суддя виносив сумнівні рішення стосовно активістів Автомайдану. Разом з тим, член Вищої ради юстиції Анатолій Мірошниченко, який досліджував поведінку судді, дійшов висновку, що вироки судді Луценка свідчать про необ’єктивний та упереджений характер, що порочить звання судді і може бути підставою для внесення подання про звільнення судді із займаної посади. Натомість Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк зазначив: “Усі члени ВРЮ поділяють думку, що суддя Луценко допустив процесуальні порушення під час прийняття рішення, але не всі погоджуються з тим, що він має бути саме звільнений за порушення присяги, а не притягнений до відповідальності іншого виду“.

За заявами, які Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції не розглянула, Вища рада юстиції ухвалила відкрити дисциплінарні справи щодо 8 суддів:

  • Неганової Наталії Володимирівни (судді Подільського районного суду міста Києва);
  • Бортницької Віти Вікторівни (судді Печерського районного суду міста Києва);
  • Гіглави Ольги Василівни (судді Полтавського окружного адміністративного суду), яка однією з перших успішно пройшла перевірку ВККС під час первинного кваліфікаційного оцінювання;
  • Козіної Світлани Миколаївни (судді Ржищівського міського суду Київської області);
  • Калашника Василя Павловича (судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області);
  • Марущак Світлани Леонідівни (судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська);
  • Чепурного Валерія Петровича (судді Соснівського районного суду міста Черкаси);
  • Малих Оксани Володимирівни (судді Миколаївського окружного адміністративного суду).

Водночас Вища рада юстиції вирішила відмовити у відкритті дисциплінарних справ стосовно 32 суддів (із переліком можна ознайомитись за посиланням).

Нагадаємо, за Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» ТСК  надавала оцінку діям суддів, що притягували до адміністративної відповідальності   учасників Автомайдану. Тепер цю функцію перейняла ВРЮ.