ВРП звільнила Татькова з посади судді Вищого госпсуду за істотний дисциплінарний проступок

Вища Рада правосуддя ухвалила рішення звільнити Віктора Татькова з посади судді за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

“Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Татькова Віктора Івановича з посади судді Вищого господарського суду України на підставі пункту 2 частини шостої статті 126 Конституції України”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з пунктом 2 частини шостої статті 126 Конституції України підставами для звільнення судді є порушення суддею вимог щодо несумісності.

Нагадаємо, що 22 серпня Вища рада правосуддя повернула клопотання заступника генерального прокурора Сергія Кізяпро надання згоди на утримання під вартою судді Вищого господарського суду Віктора Татькова.

Нагадаємо, що 4 червня Велика Палата Верховного Суду визнала незаконною та скасувала постанову Верховної Ради України про звільнення Віктора Татькова з посади судді Вищого господарського суду України у зв’язку з порушенням вимог щодо несумісності.

Генеральна прокуратура України здійснювала досудове розслідування за підозрою у втручанні Татькова в автоматизовану систему документообігу справ у суді. Як повідомляється на сайті UNN, в період з 2012 по 2013 роки, за часів головування Татькова, у Вищому господарському суді було зафіксовано близько 1,5 тисячі випадків втручання в систему документообігу. Як зазначають експерти, це могло спричинити збитків за приблизними підрахунками на суму 50 млрд. дол. США.