ВРП звільнила суддю, яка підозрюється у хабарництві

За інформацією офіційного веб-сайту Вищої ради правосуддя, ВРП залишила без змін рішення про звільнення Надії Спиридонової з посади судді Господарського суду Сумської області, за вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді.

Нагадаємо, що згідно з даних профайлу Надії Спиридонової, вона порушила критерій кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!“причетність до корупції або кримінальних правопорушень”

Так, за інформацією з офіційного веб-сайту Національного антикорупційного бюро України, суддя Спиридонова підозрюється в ймовірному отриманні  неправомірної вигоди у розмірі 4 тис. дол. США за винесення судового рішення на користь підприємця. Згідно із повідомленням НАБУ, суддя Спиридонова не з’являлась до органів досудового розслідування, про своє місце перебування не повідомила, на роботу не вийшла. Працівники НАБУ були змушені опублікувати повістку про виклик Спиридонової на власному сайті. 

Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя встановлено, що суддя Спиридонової Н.О. під час здійснення судочинства у зазначеній справі, спілкувалася з довіреною особою позивача поза межами судового засідання, обговорювала питання грошової винагороди судді за ухвалення рішень на користь позивача. А потім ухвалила таке рішення, що свідчить про упередженість судді, порушення вимог щодо справедливого та неупередженого розгляду справи, відповідно до закону, а також із дотриманням засад і правил судочинства та порушення основоположного права на справедливий суд.

Така поведінка судді, при виконанні професійних обов’язків, на думку ВРП, викликає обґрунтовані сумніви у її здатності безсторонньо виконувати свої функції, порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя. Вища рада правосуддя вирішила притягнути суддю Спиридонову до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади.