ВРП внесла подання на звільнення судді Аблова

8 квітня Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя внесла подання на звільнення з посади судді Окружного адміністративного суду міста Києва Євгенія Аблова. Також члени палати відсторонили суддю від роботи. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Вищої ради правосуддя, повідомляє видання “Слово і Діло”. Відтак, ВРП має розглянути питання про звільнення судді Аблова.

Підставою для такого подання стала скарга на дії судді, з якою звернулася громадська організація “Автомайдан”. За твердженням активістів, Євгеній Аблов назвав детектива НАБУ злочинцем в ухвалі про самовідвід – такі дії є порушенням як презумпції невинуватості, так і принципів суддівської етики.

Розглянувши скаргу, ВРП також вирішила притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності, повідомила активіст ВГО “Автомайдан” Катерина Бутко.

Зазначимо, що ЧЕСНО. Фільтруй Суд! має профайл Євгенія Аблова, і за результатами перевірки суддя визнаний недоброчесним.

Зокрема, 9 грудня 2013 року, під час Євромайдану, суддя ухвалив постанову, якою зобов’язав представників МВС, МНС та КМДА звільнити Майдан Незалежності та центральні вулиці Києва від протестувальників. Нагадаємо, після цього, в ніч з 10 на 11 грудня спецпідрозділ МВС “Беркут” здійснив спробу розігнати Євромайдан, застосувавши силу до мирних протестувальників. У 2017 році Дисциплінарна палата ВРП визнала, що суддя допустив істотне порушення норм процесуального права. Однак його не притягали до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для такого рішення. Також аналітики ЧЕСНО. Фільтруй Суд! констатували непрозорість статків та неетичну поведінку судді.

Повний профайл судді Євгенія Аблова читайте за посиланням.