ВРП тимчасово відсторонила суддю О.Глуханчука від здійснення правосуддя

19 липня Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглянула дисциплінарну справу стосовно судді Одеського окружного адміністративного суду Глуханчука Олега Васильовича, який за повідомленням видання “Українська правда” у лютому 2017 року у стані алкогольного сп’яніння керував автомобілем та застосував нецензурну лайку до працівників поліції, що його зупинили.

На жаль, прийти на вказане засідання Глуханчук Олег не виявив бажання і відповідно не надав жодних пояснень відносно своєї поведінки, незважаючи на гучний розголос в ЗМІ відносно його некоректної поведінки.

Суддя лише обмежився тим, що відрядив на засідання свого представника, який виправдовував поведінку Глуханчука “необхідністю захисту від провокації”. Однак, незважаючи на численні запитання членів ВРП, представник судді так і не зміг зрозуміло пояснити чия ж це провокація була.

Також на засіданні палати було показово продемонстровано наявність кругової поруки серед суддів і не бажання самоочищуватися від суддів, які підривають авторитет судової влади. Зокрема, заступниця Глуханчука, Елла Катаєва, від імені всього колективу висловила позицію, суть якої зводилася до того, що заслуги Глуханчука як керівника суду значно переважували шкоду авторитету судової влади, завдану його поведінкою. Тобто, за вказаною логікою можна дійти висновку, що минулі заслуги судді дають йому право поводитися неетично і уникати звільнення з посади за таку поведінку.

Слід відзначити, що на засідання дисциплінарної палати принципову позицію зайняв член Вищої ради правосуддя Мірошниченко Анатолій Миколайович, який зазначив, що порушення Глуханчуком правил суддівської етики наносить більшу шкоду, зокрема й через посаду, яку він обіймає.

Однак, незважаючи на позицію Мірошниченка А.М., у підсумку члени Третьої дисциплінарної палати ухвалили рішення лише про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя.

На жаль, Вища рада правосуддя не продемонструвала наявність чіткої і жорсткої позиції звільняти суддів, які своїми діями ганьблять суддівську мантію та підривають авторитет судової влади, що мало б наслідком очищення лав суддів від таких недоброчесних осіб. У результаті таке рішення ВРП не сприятиме відновленню довіри до судової влади та утверджуватиме думку про безкарність суддів та наявність кругової поруки в суддівському корпусі​.

Окремо варто зауважити, що під час розгляду дисциплінарної справи відносно Глуханчука було відкрито дисциплінарне справу проти судді Попревича Віктора Михайловича, який розглядав справу Глуханчука, за порушення засад рівності сторін під час розгляду справи та за зволікання із внесенням ухваленої постанови до Єдиного державного реєстру судових рішень.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! буде слідкувати за розглядом дисциплінарної справи проти судді Попревича Віктора Михайловича.