ВРП звільнила суддю, яка забороняла літати авіакомпанії SkyUP

9 січня 2019 року Вища рада правосуддя звільнила з посади суддю Баришівського районного суду Київської області Олену Литвиненко. До цього, 15 листопада 2019 року, Перша дисциплінарна палата ВРП відсторонила суддю Литвиненко від здійснення правосуддя та внесла подання на її звільнення.

Суддя Литвиненко опинилася у центрі суспільної уваги влітку минулого року. 24 травня 2019 року суддя ухвалила рішення, яким призупинила дію ліцензії авіакомпанії SkyUP Airlines. Після цього суддя одразу пішла у відпустку.

Це рішення суддя Литвиненко ухвалила начебто за позовом мешканки Баришівки Оксани Пасенко. У позові вказувалося, що заявниця незадоволена якістю послуг авіакомпанії: її не влаштувала затримка авіарейсу до Єгипту в середині травня. 

Однак надалі журналісти з’ясували, що насправді Оксана Пасенко  ніколи не користувалася послугами SkyUP і не зверталася до Баришівського суду особисто. Одрак деякий час вона не мала доступу до свого паспорта, тож ним могли скористатися для позову.

Відтак, рішення Олени Литвиненко викликало суспільний резонанс і критику. Вже 15 вересня Київський апеляційний суд скасував рішення про призупинення ліцензії авіакомпанії.