ВРП рекомендувала призначити 6 суддів до Верховного Суду, троє – недоброчесні

Вища рада правосуддя 8 квітня рекомендувала президенту призначити шістьох нових суддів до Верховного Суду. Відповідні подання ВРП внесла за підсумками засідання, на якому її члени розглянули кандидатури претендентів на місця у ВСУ. Про це повідомляє Судово-юридична газета. Зазначимо, що Президент не має права відмовити у призначенні будь-кого з кандидатів.

Так, посаду у Касаційному цивільному суді отримає Євгеній Краснощоков, який веде адвокатську діяльність. До Касаційного адміністративного суду рекомендовані Сергій Уханенко, який до цього займав посаду судді та Семен Стеценко, професор кафедри права у Запорізькому національному університеті.

Водночас, Вища рада правосуддя рекомендувала до ВСУ трьох суддів, які є недоброчесними за критеріями ЧЕСНО. Фільтруй суд!.

Зокрема, місце у Касаційному господарському суді займе Сергій Могил, суддя Київського апеляційного господарського суду. У нього було зафіксовано порушення норм суддівської етики. За інформацією журналістів проекту “Схеми: Корупція в деталях”, Сергій Могил під час роботи секретарем палати Вищого господарського суду був причетний до “ручної” передачі справ іншим суддям, без застосування автоматичного розподілу. Також суддя отримав у користування службове житло площею 110 кв.м. І, за даними проекту Prosud, квартиру суддя приватизував. Крім того, у деклараціях Сергія Могила були виявлені суттєві розбіжності, а отже, йдеться про непрозорість статків судді.

Майбутня суддя Касаційного адміністративного суду Олена Губська (наразі працює у Шостому апеляційному адміністративному суді) теж має у життєписі причетність до сумнівних рішень. Одним із таких стала постанова, що залишила без змін рішення суду про заборону мирних акцій протесту у центр міста Чернігів під час Євромайдану, яку суддя ухвалила у складі колегії. Згодом Вищий адміністративний суд скасував апеляційне рішення, а Дисциплінарна палата ВРП встановила, що Олена Губська порушила норми процесуального права.

Також ВРП рекомендувала до Касаційного кримінального суду Світлану Вус, суддю Верховного суду України. Як встановила Громадська рада доброчесності, раніше році суддя була головуючою у перегляді справи С. Левенця, якому суд призначив довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Правозахисні організації тоді заявляли, що ця справа є прикладом засудження людини за чужий злочин. У 2007 році Світлана Вус також відхилила касаційну скаргу у справі засудженого В. Боротюка. Однак згодом Європейський суд з прав людини встановив, що у цій справі підсудний зазнав обмежень доступу до захисника, що підриває загальну справедливість розгляду справи. До того ж, суддя не вказала причетність до цього провадження у власній декларації доброчесності.

Окрім того, Вища рада правосуддя ухвалила рішення відмовити у внесенні подання щодо двох кандидатів – Валерія Картере, який претендував на місце у Касаційному господарському суді та Тетяни Чумаченко, яка була кандидатом до Касаційного адміністративного суду. За підсумками перевірки Чесно. Фільтруй суд!, обидва кандидати були визнані недоброчесними.