ВРП рекомендувала Президенту призначити Валентину Сімоненко до Верховного Суду

Вища рада правосуддя прийняла рішення про внесення подання Президентові України про призначення судді Верховного Суду України та Голови ради суддів України Валентини Сімоненко суддею Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду.

Під час розгляду кандидатури судді член Громадської ради доброчесності Наталя Соколенко попросила у ВРП відтермінувати подання кандидатури Сімоненко з огляду на факти недоброчесності, наведені у висновку ГРД про невідповідність кандидата на посаду судді Верховного Суду Сімоненко Валентини Миколаївни критеріям доброчесності та професійної етики.

“Так, ГРД звернулася з додатковою заявою до Національного агентства з питань запобігання корупції про необхідність додаткової перевірки декларації судді, оскільки ГРД зафіксувала у судді сумнівні статки. Також, рідна сестра Сімоненко знаходиться, фактично, у заручниках в окупованому Криму, тому їй, можливо, будуть диктувати, які рішення приймати у Верховному Суді. Також, пані Сімоненко не розуміє, що таке права людини виходячи з Європейської конвенції про права людини. Чому ми, як народ України, маємо ризикувати?” – повідомила Соколенко.

Валентині Симоненко довелося відповісти на ці питання, а також на низку питань членів ВРП, що стосуються судової практики ВСУ, помилок в мотиваційному листі і т.д.

Також, після виступу Соколенко Член ВРП Олексій Маловацький офіційно озвучив, що Громадська рада доброчесності – це орган державної влади та суб’єкт владних повноважень, який має діяти відповідно до ст. 19 Конституції України.
“Якби ми не вважали вас держорганом, ми б не давали вам повноважень на надання слова”, – зазначив він про ГРД.

Нагадаємо, що за результатами розгляду справи кандидата на посаду судді Верховного Суду Сімоненко Громадською радою доброчесності було затверджено висновок про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики. Основні причини висновку – зв’язок з окупованими територіями, діяльність на посаді голови Ради суддів, неправдиві дані в деклараціях, ухвалення сумнівних рішень. Зокрема, Валентина Сімоненко активно захищала “суддів Майдану”.

Аналіз доброчесності судді Сімоненко: https://goo.gl/g5WWrR

Повний відеозапис трансляції засідання ВРП: https://goo.gl/m6XdEd