ВРП рекомендувала безстроково призначити Кицюка суддею

3 листопада Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення дев’яти суддів, які не здійснювали правосуддя через припинення повноважень. Серед них є і одіозний суддя Печерського районного суду міста Києва Віктор Кицюк, якого ще у 2017 році ВРП відмовилася призначати під тиском громадськості.

Нагадаємо, що Віктор Кицюк разом із суддею Оксаною Царевич, яку ще восени 2016 року звільнили за порушення присяги, позбавляли прав учасників поїздки до Межигір’я у грудні 2013 року.

У 2015 році Кицюку повідомили про підозру у постановленні завідомо неправосудного рішення. Попри це, тоді ще Вища рада юстиції так і не розглянула питання про звільнення скандально відомого судді у зв’язку із “закінченням строку для притягнення його до дисциплінарної відповідальності”. Проте, вже у 2017 році ВРП відмовилась вносити подання про призначення Кицюка суддею. 

Згодом Кицюк вдало оскаржив до Верховного Суду відмову Вищої ради правосуддя внести подання про його призначення, а вже 27 листопада 2020 року Кицюка виправдали у зв’язку з “відсутністю складу злочину”.

До речі, “постановлення суддею завідомо неправосудних рішень” – це та сама стаття Кримінального кодексу України, яку ще у червні 2020 року КСУ визнав неконституційною і відтермінував втрату чинності статті до 11 грудня 2020 року.

Детальніше про це за посиланням у нашому лонгріді “Хто (не) поніс відповідальність за завідомо неправосудні рішення”.