ВРП притягла до дисциплінарної відповідальності суддю Мацедонську, яка виступила проти заборони мирних зібрань у часи Євромайдану

5 жовтня Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя прийняла рішення притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Київського апеляційного адміністративного суду Вікторію Мацедонську, щодо якої Громадська рада доброчесності надала позитивну інформацію в рамках конкурсу у Верховний Суд. Зокрема, ГРД звертала увагу на те, що суддя Вікторія Мацедонська у січні 2014 року не підтримала рішення своїх колег та у окремій думці вказала на незаконність рішення судді Окружного адмінсуду міста Києва Богдана Саніна, який заборонив мирні зібрання з 1 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року на Майдані Незалежності та на інших вулицях.

Примітно, що суддю Мацедонську, з позитивною рекомендацією від ГРД, Вища рада правосуддя не рекомендувала до призначення Президенту, оголосивши перерву у розгляді цього питання. Відтермінувала ВРП рішення загалом щодо семи кандидатів, чотири з яких отримали негативні висновки ГРД. Під час брифінгу Голова ВРП Ігор Бенедисюк пояснив таке рішення щодо Мацедонської нерозглянутим дисциплінарним провадженням щодо судді.

Згідно з матеріалами дисциплінарної справи, 21 липня 2016 року Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі суддів Вікторії Мацедонської, Ігоря Лічевецького та Володимира Аліменка винесла рішення про часткове задоволення апеляційної скарги страхової компанії “Граве Україна страхування життя” в спорі з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) та уповноваженою на ліквідацію “Ерде Банку” особою Фонду. Даний спір повинен був розглядатися зовсім в іншій юрисдикції, а будь-які виплати ФГВФО передбачені законом тільки для фізичних осіб, але не юридичних. Дисциплінарну справу щодо суддів було відкрито 26 травня 2017 року. Дана дисциплінарна справа стала причиною перенесення розгляду рекомендації судді Вікторії Мацедонської на посаду судді нового Верховного Суду 29 вересня.

Примітно, що нерозглянуте дисциплінарне провадження щодо іншого кандидата на призначення суддею Верховного Суду, судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ Миколи Лагнюка, не завадило рекомендувати його на призначення суддею Верховного Суду.

Окрім Вікторії Мацедонської, ВРП прийняла рішення притягнути до дисциплінарної відповідальності суддів Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Лічевецького, Володимира Аліменка, а також суддів Вищого адміністративного суду України Анатолія Єрьоміна та Сергія Горбатюка.

Нагадаємо, що на своєму засіданні 29 вересня Вища рада правосуддя оголосила список рекомендованих до призначення суддями Верховного Суду кандидатів, який передала на підпис Президенту. У цьому списку опинилися 25 із 30 недоброчесних кандидатів, щодо яких Громадська рада доброчесності дала негативні висновки, серед яких судді, які ухвалили політично упереджене рішення та засудили Юрія Луценка.