ВРП повернула до Генпрокуратури подання про надання згоди на арешт судді Госпсуду Татькова

Вища рада правосуддя повернула клопотання заступника генерального прокурора Сергія Кізя про надання згоди на утримання під вартою судді Вищого господарського суду Віктора Татькова.

Вища рада правосуддя ухвалила подання заступника генерального прокурора Кізя Сергія Миколайовича про надання згоди на утримання під вартою судді Вищого господарського суду Віктора Татькова Івановича повернути”, – заявив голова ВРП Володимир Говоруха під час засідання.

Нагадаємо, що 4 червня Велика Палата Верховного Суду визнала незаконною та скасувала постанову Верховної Ради України про звільнення Віктора Татькова з посади судді Вищого господарського суду України у зв’язку з порушенням вимог щодо несумісності.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України здійснювала досудове розслідування за підозрою у втручанні Татькова в автоматизовану систему документообігу справ у суді. Як повідомляється на сайті UNN, в період з 2012 по 2013 роки, за часів головування Татькова, у Вищому господарському суді було зафіксовано близько 1,5 тисячі випадків втручання в систему документообігу. Як зазначають експерти, це могло спричинити збитків за приблизними підрахунками на суму 50 млрд. дол. США.