ВРП не знайшла несумісності у роботі судді Гольник

Вища рада правосуддя визнала відсутніми порушення вимог щодо несумісності суддею Октябрського районного суду міста Полтави Ларисою Гольник.

Про це повідомила ВРП на засіданні 1 лютого.

У заяві Ковжоги О.І. з приводу порушення вимог щодо несумісності, передбачених частиною четвертою статті 54 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, що надійшла до ВРП, зазначалося, що Гольник займається політичною діяльністю, що прямо заборонено чинним законодавством, а також займається несудовою діяльністю в робочий час.

Гольник заявила, що вона, як суддя, розуміє своє положення і публічно ніколи “не висловлювала своїх політичних позицій та уподобань на жодних публічних заходах”.

Щодо несудової діяльності в робочий час Гольник заявила, що “всі інші судді в робочий час займаються сумісними або дотичними до судової діяльності справами”.

За результатами проведеної у Вищій раді правосуддя перевірки, член ВРП Тетяна Малашенкова дійшла висновку, що “не встановлено обставин, які б свідчили про належність судді Октябрського районного суду міста Полтави Гольник Л.В. до політичної партії чи професійної спілки, виявлення прихильності до них, участь судді у політичних акціях, мітингах, страйках, а тому відсутні підстави для висновку про те, що суддя Гольник Л.В. порушила вимоги щодо несумісності, встановлені частиною четвертою статті 54 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”.

Нагадаємо, що 22 листопада 2017 року у Полтаві напали та жорстоко побили суддю Октябрського районного суду міста Полтави Ларису Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленка. За інформацією громадської Ініціативи 11, чоловіки не намагалися їх пограбувати, цілили пані Ларисі в голову. Чоловік судді зазначив, що їх одразу почали бити трубами. Як результат, у Гавриленка побиті ноги, у Лариси Гольник кров на обличчі. Згодом їх забрала “швидка” з численими травмами, черепно-мозковою травмою та струсом мозку.

За словами Гольник, можливим замовником може бути Олександр Ковжога, який безпосередньо представляв інтереси мера Полтави у судовому розгляді справи, а також ця особа дуже близька до голови Октябрського районного суду Олександра Струкова.

Як відомо, у травні 2016 року суддя Октябрського райсуду Лариса Гольник показала відео, на якому мер Полтави Олександр Мамай намагається “домовитися” з нею про закриття корупційного адмінпровадження проти нього. У березні 2017 року “Слідство.Інфо” провело розслідування, в якому розповідалось про Ларису Гольник та її звинувачення проти місцевого мера і його помічників у спробі підкупу. Проти неї люди з оточення мера ініціювали низку кримінальних проваджень та цивільних позовів. Також на Гольник тиснув голова Октябрського районного суду Полтави Олександр Струков, переконуючи її “добре подумати над справою”.