ВРП не відсторонила суддю Окружного адмінсуду Погрібніченка

Вища рада правосуддя відмовила у задоволенні клопотання заступника Генпрокурора про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя судді Окружного адміністративного суду Києва Ігоря Погрібніченка.

“Вища рада правосуддя, дослідивши подання та долучені до нього копії матеріалів, ухвалила в задоволенні клопотання заступника Генерального прокурора Кізя Сергія Миколайовича про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Погрібніченка Ігоря Миколайовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності відмовити”, – ідеться в повідомленні.

За даними ЧЕСНО. Фільтруй суд!, суддя Ігор Погрібніченко порушив два критерії доброесності. У декларації за 2015 рік зазначено, що судді з 2006 року належить на праві власності автомобіль Chevrolet Lacetti. Жодних відомостей про наявність вказаного майна у судді у декларації за 2014 рік не вказано.

Також, за інформацією з веб-сайту “Bihus.info”, Погрібніченко є одним із суддів Окружного адміністративного суду м. Києва, якому у 2013 році було надано службове житло у м. Києві. При цьому, за інформацієювидання “Українська правда” та реєстру судових рішень, суддя подав позов щодо зобов’язання голови суду звернутися із вимогою виключити квартиру із числа службових і передати судді у постійне користування, який було задоволено, а відповідне рішення виконано. У такий спосіб суддя унеможливив передачу вищевказаної квартири іншим державним службовцям, які потребуватимуть службового житла після звільнення Погрібніченка з посади судді та фактично використав своє службове становище в особистих цілях.

Детальніше про Погрібніченка читайте у профайлі.

Нагадаємо, що раніше ВРП відмовила у задоволенні клопотання заступника генерального прокурора Сергія Кізя про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.