Верховний Суд скасував дисциплінарне стягнення щодо судді Гольник

Сьогодні, 17 січня, Велика Палата Верховного Суду розглянула скаргу судді-викривачки Лариси Гольник на рішення Третьої дисциплінарної палати ВРП, яким до неї застосована догана. Велика Палата ВС скасувала рішення ВРП.

Вища рада правосуддя притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю Октябрського райсуду Полтави Ларису Гольник. До неї застосували адміністративне покарання у вигляді догани з позбавленням доплат протягом місяця.

На думку ВРП, Гольник своєю публікацією в Facebook нанесла шкоду авторитету судової влади, назвавши своїх колег “покірними, як вівці”. Ця алегорія стосувалась зборів суддів Октябрського районного суду Полтави, на яких сумнозвісного Олександра Струкова було переобрано головою суду.

Також, у січні 2017 року до Вищої ради правосуддя надійшли скарги голови Октябрського районного суду Полтави Олександра Струкова, в якому працює Гольник. Струков у своїх скаргах вказував, що суддя Гольник не дотримується правил трудової дисципліни. Зокрема, за словами Струкова, у вересні 2016 року в Октябрському райсуді мали відбутися збори суддів, однак суддя Гольник разом зі своїм чоловіком, журналістами та невідомими особами зірвали проведення вказаних зборів. Струков скаржився на неетичну поведінку Гольник, яка, на його думку, полягає у оприлюднені нею та її чоловіком некоректних публікацій в соцмережах стосовно нього як голови суду, колег – суддів та працівників апарату суду.

Нагадаємо, що 22 листопада 2017 року у Полтаві напали та жорстоко побили суддю Октябрського районного суду міста Полтави Ларису Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленка. За інформацією громадської Ініціативи 11, чоловіки не намагалися їх пограбувати, цілили пані Ларисі в голову. Чоловік судді зазначив, що їх одразу почали бити трубами. Як результат, у Гавриленка побиті ноги, у Лариси Гольник кров на обличчі. Згодом їх забрала “швидка” з численими травмами, черепно-мозковою травмою та струсом мозку.

За словами Гольник, можливим замовником може бути Олександр Ковжога, який безпосередньо представляв інтереси мера Полтави у судовому розгляді справи, а також ця особа дуже близька до голови Октябрського районного суду Олександра Струкова.

Як відомо, у травні 2016 року суддя Октябрського райсуду Лариса Гольник показала відео, на якому мер Полтави Олександр Мамай намагається “домовитися” з нею про закриття корупційного адмінпровадження проти нього. У березні 2017 року “Слідство.Інфо” провело розслідування, в якому розповідалось про Ларису Гольник та її звинувачення проти місцевого мера і його помічників у спробі підкупу. Проти неї люди з оточення мера ініціювали низку кримінальних проваджень та цивільних позовів. Також на Гольник тиснув голова Октябрського районного суду Полтави Олександр Струков, переконуючи її “добре подумати над справою”.