ВККС бути!

Представники партії “Слуга Народу” готують законопроєкт, який розблокує роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. І виключати міжнародних експертів з процесу добору членів ВККС не планують

Фактично наразі робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів заблокована – минулий склад припинив свої повноваження ще 7 листопада 2019 року, а добір нових членів був скасований Вищою радою правосуддя 17 березня 2020 року.

Судовою реформою від 7 листопада 2019 року передбачалося, що нові члени Вищої кваліфікаційної комісії будуть відібрані на конкурсній основі новоствореною Комісією з питань доброчесності й етики, до складу якої мали входити три члени Ради суддів України та три міжнародних експерти.

“Однак, Вища рада правосуддя так і не змогла сформувати Комісію і навіть не спромоглась внести необхідні для її функціонування зміни до власного регламенту” , – зазначає юристка кампанії Марія Угринович (детальніше про ситуацію – у матеріалі).

Тоді ж 11 березня 2020 року Конституційний Суд України ухвалив рішення, яким визнав неконституційними окремі положення “судової реформи Зеленського”, зокрема, і положення щодо Комісії з питань доброчесності й етики.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! за будь-яких обставин стежитиме за перебігом судової реформи й  аналізуватиме законопроєкт!