ВККС відклала призначення суддями двох суддів Майдану та екс-дружини Андрія Портнова

Вища кваліфікаційна комісія суддів в рамках кваліфікаційного оцінювання суддів відклала розгляд справи щодо суддів Майдану Анзора Саадулаєва, Наталі Марфіної та екс-дружини заступника глави АП Віктора Януковича Андрія Портнова — судді Інни Белоконної.

Водночас, Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала безстроково призначити 95 суддів, у яких закінчився п’ятирічний термін повноважень. У ВККСУ наголошують, що саме у цих суддів у період з 2014 до 2017 роки закінчився п’ятирічний термін повноважень. Представники Феміди склали іспити, пройшли психологічні тести, спеціальну перевірку правоохоронних органів та співбесіди. Вони підтвердили відповідність займаній посаді та зможуть відправляти правосуддя у судах, де не вистачає суддів. Зі списком суддів можна ознайомитися тут.

Про це повідомляє офіційний сайт ВККС.

Суддя Шевченківського суду Києва Анзор Саадулаєв порушив три критерії доброчесності, згідно з методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд! Зокрема, непрозорість статків, ухвалення сумнівних рішень та неетична поведінка. Так, Саадулаєв є “суддею Майдану”, проте в своїй декларації вказав про те, що ним не приймалися рішення проти активістів Майдану, незважаючи на те, що суддею було ухвалене рішення про позбавлення водійських прав особи за нібито невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу під час Революції Гідності. Як зазначається на сайті Радіо Свобода, суддя Саадулаєв засудив до 10 діб арешту ініціатора Врадіївської ходи Василя Любарця, визнавши його винним у порушенні правил проведення мирних зібрань. Також, у декларації за 2014 рік він не вказав два автомобілі, право на яких набув у 2005 та 2014 роках.

Член Громадської Ради доброчесносі Роман Маселко розповів Експрес-онлайн про ймовірні причини відкладення розгляду по цим трьом суддям. “Суддя Інна Білоконна — екс-дружина Андрія Портнова, відповідального за судову реформу в Адміністрації Віктора Януковича. Але це не головне. Найбільше запитань до її статків, котрі не відповідають доходам судді. Тобто вона не є доброчесною. А от суддя Шевченківського суду Києва Анзор Саадулаєв, на підставі липового рапорту позбавив прав керування активістку Автомайдану Інну Гаврилюк, за поїздку до Межигір’я 29 грудня 2013 року. Ще одна з суддів Майдану Наталя Марфіна, з Дніпровського суду Києва, яка теж судила активістів Автомайдану, пройшла кваліфікаційне оцінювання. Але чи зможуть ці судді й надалі здійснювати правосуддя, тепер залежатиме від висновку ВККС. Справи цих суддів слухатимуть 11 травня”.

Нагадаємо, що 95 суддів, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання, тепер отримали право на безстрокове призначення на посаду судді. Остаточне рішення про призначення суддів прийме Вища рада правосуддя. Указ про призначення повинен підписати президент.