ВККС відібрала кандидатів, що змагатимуться за посади у Вищому антикорупційному суді

Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглянула заявки на конкурс до Вищого антикорупційного суду від кандидатів, які подали документи, і відібрала кандидатів, які будуть допущені до участі в конкурсі.

Так, загалом на 39 вакантних посад до Вищого антикорупційного суду претендують 185 кандидатів. Тобто, в середньому на одну посаду – 5 допущених кандидатів.

Зокрема, на 27 вакантних посад безпосередньо Вищого антикорупційного суду претендують 95 допущених кандидати. На 12 вакантних посад Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду претендують 90 допущених кандидатів.

Серед кандидатів на посади суддів у ВАКС – 44% діючих судді, 38% – адвокати, а також 9% – науковці. Цікаво також те, що 88% кандидатів на посади у ВАКС – представники регіонів України.

Також варто зазначити, що на конкурс подалися й пройшли перевірку ВККС 4 кандидати, які раніше були кандидатами до Верховного Суду і мають негативний висновок Громадської ради доброчесності. А саме: Гуйван Петро Дмитрович, Давиденко Едуард Володимирович, Бородовський Станіслав Олександрович, Дядечко Іван Іванович.

Нагадаємо, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 2 серпня 2018 року оголошено конкурс на зайняття посад у Вищому антикорупційному суді. Подання документів на участь у конкурсах від суддів, адвокатів та науковців з відповідним стажем тривало з 8 серпня до 14 вересня 2018 року. Станом на 24 вересня 2018 року ВККС отримала 1001 заяву з пакетами документів, з них 659 – для участі у другому конкурсі до Верховного Суду та 342 – до Вищого антикорупційного суду.