ВККС ще у 2015 році могла звільнити суддю, який відпустив Крисіна

Суддя Шевченківського районного суду Києва Олег Лінник засудив до 4 років умовно (з двома роками випробувального терміну) Юрія Крисіна, причетного до побиття журналіста В’ячеслава Веремія після того, як останнього підстрелив один із “тітушок”, яких привів Крисін. Нагадаємо, Веремія підстрелили і побили в Києві так звані “тітушки” на розі вулиць Великої Житомирської та Володимирської вночі з 18 на 19 лютого 2014 року. Юрія Крисіна, як одного з нападників, затримали у квітні 2014-го року, він бив вже пораненого з вогнепальної зброї Веремія битою. Веремій згодом помер у лікарні. Також виявилось, що саме Крисін є «менеджером» «тітушок» — він наймав їх за гроші, а ті вчиняли напади на майданівців. Фактично, він привів тих, хто вбивав Веремія, і сам брав участь у його побитті.

Громадськість обурилася рішенням судді Лінника і 25 грудня організувала мітинг «Вимагаємо правосуддя. Крисіна за ґрати!».

Водночас адвокат і член Громадської ради доброчесності Роман Маселко заявив, що суддя Лінник міг бути звільнений Вищою кваліфікаційною комісією суддів за свої рішення під час Майдану ще у 2015 році.

“Вища кваліфікаційна комісія суддів, розглянувши скаргу нардепа П. Петренка у грудні 2015 знайшла порушення у його діях, але… несподівано закінчився строк притягнення до відповідальності. Хоча, насправді, навіть строк не закінчився, просто ВККС не захотіла його карати. Цікаво, що ВККС відкрила провадження ще 18 серпня 2014 року, але знайшла можливість його розглянути лише після того, як начебто строки закінчились. До речі, іншій судді Шевченківського суду – М. Антонюк, яку тоді не звільнили разом з Лінником, ВККС навіть рекомендацію на призначення безстроково дала і її таки призначили, незважаючи на очевидні факти порушень при розгляді справ Майдану. Це саме та ВККС, яка зараз обрала найдоброчесніший Верховний Суд і вже готова обрати найнезалежніший Антикорупційний суд”, – повідомив Маселко.

Нагадаємо, що Шевченківський районний суд Києва засудив до 4 років в’язниці умовно Юрія Крисіна, обвинуваченого в причетності до вбивства журналіста газети “Вести” В’ячеслава Веремія під час Євромайдану. Раніше суд виніс рішення щодо підозрюваного у викраденні і вбивстві євромайданівців.

Також, з 2014-го року проти Юрія Крисіна було відкрито ще два кримінальні провадження. За жодним з них Крисіна не було ув’язнено.