ВККС рекомендувала перевести 15 суддів ВСУ, ВССУ та ВГСУ до інших судів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила рекомендувати перевести 12 суддів Верховного Суду України, 2 суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та 1 суддю Вищого господарського суду України на посаду судді до іншого суду того самого або нижчого рівня без конкурсу. Всі ці судді не пройшли кваліфікаційне оцінювання. 

За даними ЧЕСНО.Фільтруй суд! 10 із 15-ти суддів є недоброчесними. Це судді Олександр Волков, Світлана Вус, Василь Гуменюк, Анатолій Ємець, Тетяна Жайворонок, Микола Короткевич, Олег Кривенда, Людила Охрімчук, Богдан Пошва, Віктор Школяров.

Суддя Вус Світлана у деклараціях за 2013 рік та 2014 рік не вказала квартиру, право власності на яку було отримане у 1998 році, а в декларації за 2015 рік ця квартира вказана.

Суддя Анатолій Ємець володіє будинком площею 470 кв. м у селі Гора під Києвом вартістю майже 11 млн грн. При чому зазначає, що суддівська зарплата у 30 тис. грн на місяць дозволяє володіти усім цим майном, оскільки за час його роботи у Верховному Суді України (8 років) його сукупна заробітна плата складе більше 2,5 млн грн.

Суддя Тетяна Жайворонок у 2016 році придбала Volkswagen Tiguan. за 770 тис.грн. За словами журналістів, суддя стверджує, що авто вона купила завдяки доходам від здачі майна в оренду (400 тис. грн) та доходам від продажу попереднього авто (250 тис. грн). Однак, навіть припускаючи, що суддя дійсно одержала усі вказані доходи, для купівлі авто їй знадобилося б ще 120 тис. грн, а це зарплата Жайворонок за цілих півроку.

Суддя Кривенда Олег був у складі колегії суддів, яка фактично скасувала накази Державної служби геології і надр України, якими були анульовано спеціальні дозволи на користування надрами ТОВ «Голден Деррік». Як повідомляють «Наші гроші», за часів Януковича ТОВ «Голден Деррік» контролювало бізнес-середовище екс-міністрів Миколи Присяжнюка, Едуарда Ставицького і колишнього народного депутата Юрія Іванющенка.

Також у 2008 році Київська міська рада передала у власність, зокрема, особам на ім’я Вус Світлана Михайлівна, Волков Олександр Федорович, Гуменюк Василь Іванович, Короткевич Микола Євгенійович, Пошва Богдан Миколайович земельні ділянки площею 0,1 га у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва як члену товариства індивідуальних забудовників «Десенка». При цьому за повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» більшість членів товариства – судді різних судів. Окрім того, за інформацією з веб-сайту «Обком», землю, передану Товариству «Десенка», у 1991 році виділяли людям, які були евакуйовані із зони відчуження внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За результатами розгляду справ Громадською радою доброчесності було затверджено висновок про невідповідність критеріям доброчесності та професійної етики наступних канидатів: Вус Світлана Михайлівна, Ємець Анатолій Анатолійович, Жайворонок Тетяна Євгенівна, Кривенда Олег Вікторович, Охрімчук Людмила Іванівна, Школяров Віктор Федорович.

Список суддів:
Волков Олександр Федорович
Вус Світлана Михайлівна
Гуменюк Василь Іванович
Ємець Анатолій Анатолійович
Жайворонок Тетяна Євгенівна
Канигіна Галина Володимирівна
Ковтюк Єлизавета Іванівна
Короткевич Микола Євгенович
Кривенда Олег Вікторович
Охрімчук Людмила Іванівна
Пошва Богдан Миколайович
Школяров Віктор Федорович
Єленіна Жанна Миколаївна
Кадєтова Олена Веніамінівна
Кондратова Ірина Дмитрівна