ВККС програла суд суддям у Верховному Суді

9 жовтня Касаційний адміністративний суд в складі Верховного Суду задовольнив позов групи суддів місцевих судів проти Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які вважають проведення конкурсу на переведення тільки для суддів, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, дискримінаційним.

Рішення винесла колегія у складі суддів Мирослави Білак (головуюча), Андрія Загороднюка, Олесія Радишевського, Володимира Соколова та Сергія Уханенка.

Також, ВККС заздалегідь погодилася на те, щоб переглянути умови конкурсу на переведення суддів. 8 жовтня, тобто напередодні засідання КАС ВС, ВККС прийняла рішення скасувати конкурс на переведення на 220 вакантних посад суддів місцевих судів.

Проте, не дивлячись на всі ці події, Верховний суд України визнав протиправним і скасував рішення Кваліфікаційної комісії суддів України від 01.08.2019 щодо конкурсу на переведення суддів.

Також, ВККС має намір оголосити новий конкурс, в якому братимуть участь і судді, поки не завершили кваліфоценіваніе, але бажаючі перевестися до іншого суду.

Нагадаємо, що конкурс на посади 220 суддів місцевих судів, зайняти які передбачалося шляхом переведення, ВККС оголосила 1 серпня. Всього виявили бажання брати участь в даному конкурсі 249 суддів.