ВККС – перезавантаженню бути!

За інформацією видання “Укрінформ”, Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №3711-д, який врегульовує процедуру добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Таким чином, пропонується встановити, що ВККС складається з шістнадцяти членів, вісім з яких призначаються з числа суддів або суддів у відставці. Добір членів ВККС здійснює Вища рада правосуддя терміном на чотири роки за результатами конкурсу. Конкурс проводить комісія з питань доброчесності.

Перший склад конкурсної комісії з питань доброчесності формується з трьох осіб з числа суддів або суддів у відставці, запропонованих Радою суддів України, та трьох осіб з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України.

Нагадаємо, що у жовтні 2019 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про перезапуск судової системи, який серед іншого запровадив новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів: призначення на посади дванадцяти членів ВККС здійснюватиме Вища рада правосуддя за результатами конкурсу. Згодом, Конституційний Суд України визнав окремі положення ухваленого закону неконституційними.