ВККС оприлюднить досьє кандидатів у Верховний Суд та забезпечить онлайн-трансляцію співбесід

Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднить досьє кандидатів у Верховний Суд до початку співбесід. Про це у своєму блозі повідомив співзасновник Руху ЧЕСНО Тарас Шевченко. При цьому ВККС взяла на себе зобов’язання також забезпечити онлайн-трансляцію усіх співбесід із кандидатами.

Після спільної акції Центру протидії корупції, Руху ЧЕСНО та Автомайдану під стінами ВККС Голова Вищої кваліфікаціної комісії, яка є відповідальною за відбір суддів новостворюваного Верховного Суду, пообіцяв громадськості виконати низку її вимог. Зокрема активісти зібрались під Комісією через невиконання нею норми закону про обов’язковість оприлюднення досьє усіх кандидатів у Верховний Суд. За результатами акції Голова ВККС Сергій Козьяков публічно заявив, що Комісія до початку співбесід оприлюднить досьє усіх кандидатів, що пройдуть у наступний тур конкурсу за результатами письмового етапу кваліфікаційного оцінювання.

При цьому Голова Комісії задекларував, що Громадській раді доброчесності буде надано достатньо часу для опрацювання досьє і співбесіди не почнуться, допоки громадський орган не надасть своїх висновків про кандидатів. нагадаємо, негативні висновки Громадської ради доброчесності блокують можливість кандидата стати верховним суддею, допоки такий висновок ВККС не подолає 11-ма голосами із 16-ти.

Співбесіди із кандидатами, під час яких, власне, і буде обговорюватися згадане досьє, будуть транслюватись онлайн. Таких домовленостей активісти досягли із Вищою кваліфікаційною комісією. Голова ВККС Козьяков погодився, що ВККС оцінить свої власні технічні можливості і забезпечить трансляцію співбесід з усіх чотирьох колегій одночасно або дозволить громадськості зробити такі трансляції самостійно, надавши відповідний доступ до співбесід, – повідомляє у блозі Тарас Шевченко.

Нагадаємо, зараз триває конкурс у Верховний Суд, за результатами якого Вища кваліфікаційна комісія має обрати 120 суддів новоствореної найвищої судової інстанції. ВККС не виконала норму закону та не оприлюднила досьє кандидатів, при цьому відмовивши у доступі до інформації про них журналістам та громадським активістам. У досьє міститься унікальна інформація про кандидата у Верховний Суд, яка може стати підставою для негативних висновків Громадської ради доброчесності та становить суспільний інтерес.