ВККС оголосила про початок переобрання членів Громадської ради доброчесності

Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочинає прийом документів для участі у зборах представників громадських об’єднань, які в подальшому сформують новий склад Громадської ради доброчесності.

Про це повідомляє прес-служба ВККС.

Для участі у зборах громадські об’єднання у п’ятнадцятиденний строк з дня оприлюднення оголошення про скликання зборів представників громадських об’єднань (тобто до 08 листопада 2018 року включно) подають:

  • заяву у довільній формі, підписану керівником громадського об’єднання, із зазначенням особи, уповноваженої представляти громадське об’єднання на зборах;
  • копію статуту та виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • копії звітів за результатами виконання проектів із залученням міжнародної технічної допомоги (за наявності);
  • рекомендаційний лист від міжнародної організації з бездоганною репутацією про успішний досвід співпраці або від виконавця проекту міжнародної технічної допомоги;
  • копії звітів за результатами фінансового аудиту не менше двох реалізованих проектів із залученням міжнародної технічної допомоги або копію звіту за результатами аудиту діяльності громадського об’єднання;
  • біографічну довідку представника громадського об’єднання;
  • біографічну довідку кандидата (кандидатів) до складу Громадської ради доброчесності, якого (яких) висуває громадське об’єднання, а також мотиваційний лист кандидата та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно такого кандидата за його підписом.

Відповідно до частини чотирнадцятої статті 87 Закону питання про відповідність громадського об’єднання вимогам для участі у зборах представників громадських об’єднань вирішує Вища кваліфікаційна комісія суддів України у десятиденний строк з дня отримання заяви та доданих до неї документів.

Повідомлення про час і місце проведення зборів представників громадських об’єднань не пізніше ніж за десять днів до їх проведення будуть розміщені на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Нагадаємо, що 11 листопада 2016 року 9 громадських організацій утворили Громадську раду доброчесності. Згідно із законом, цей орган утворюється з метою сприяння ВККС у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання. У 2017 році ГРД взяла участь у конкурсі до Верховного Суду та продемонструвала свою інституційну спроможність, оцінивши у надзвичайно стислі строки майже 400 кандидатів. 58 кандидатів, які за висновком ГРД не відповідають критеріям доброчесності і професійної етики, припинили участь у конкурсі. ГРД складається з двадцяти членів.