Віктора Городовенка обрано суддею Конституційного Суду України

За результатами XIV з’їзду українських суддів у понеділок, 13 листопада, суддею Конституційного суду України обраний голова Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко.

За інформацією Bihus.info, З 1993 по 2003 рік Городовенко працював суддею Мелітопольського міського суду Запорізької області. За часів президентства Леоніда Кучми очолив суд, а в 2004-му призначений головою Мелітопольського міськрайонного суду. За рік, за правління вже Віктора Ющенка, став вже головою Апеляційного суду Запорізької області. Повторно Вища рада юстиції призначила його  головою суду у 2010-му році. Заслужений юрист, Представник України в Консультативному раді європейських суддів Комітету міністрів Ради Європи в Страсбурзі. 26 вересня 2013-го року на робочій нараді керівників Вищих спецссудів та апеляційних судів України за часів Януковича Віктор Городовенко виступав “за новинки нового КПК” від імені всіх суддів. Окрім судді, на зустрічі виступили радник Януковича Андрій Портнов, голова ВССУ Андрій Солодков, його заступник по кримінальних справах Станіслав Міщенко. Згідно з декларацією судді, у власності його та дружини Світлани Городовенко перебуває одна квартира у Запоріжжі на 92 квадрати. Серед автівок – TOYOTA CAMRY 2012-го року випуску та MITSUBISHI PAJERO WAGON 2008-го на праві користування. А-от заощаджень у сім’ї чимало: 100 тисяч гривень, 13 тисяч доларів та близько 13-ти тисяч євро. 

Загалом на цю посаду претендували 18 осіб, профайл кожного претендента спеціально для ЧЕСНО.Фільтруй суд! дослідили журналісти проекту “Bihus.Info”, але рада суддів схвалила лише шість кандидатур, які за квотою суддів претендували на обрання суддею КС. Разом з Городовенком, претендентами були суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк, суддя Апеляційного суду Львівської області Роман Савуляк, суддя Вищого спецсуду Валентин Крижанівський, суддя Дніпропетровського апеляційного адмінсуду Сергій Чумак і суддя Київського окружного адмінсуду Андрій Леонтович.

Нагадаємо, до складу КС входять 18 суддів: по шестеро від президента України, Верховної Ради та з’їзду суддів. Згідно з новим законом “Про Конституційний суд України“, який набув чинності в серпні цього року, відбір кандидатур на посади суддів КС відбувається на конкурсних засадах. На сьогодні вакантними є дві посади суддів КС за квотою Верховної Ради та дві – за квотою президента.