Верховний Суд відновив у посаді “суддю Майдану” Неганову

Велика палата Верховного Суду України прийняла рішення про відновлення на посаді “судді Майдану” Подільського райсуду Києва Наталії Неганової.

Про це повідомив Михайло Жернаков, член Громадської ради доброчесності.

“Відновлення судді Неганова – це продовження тенденції, оскільки до цього був відновлений на посаді інший” суддя Майдану “. Ймовірно ми можемо очікувати аналогічних рішень і по іншим” суддям Майдану “, – зазначив він.

Він вважає, що цей випадок може стати частиною небезпечної тенденції, прецедентом, на основі якого будуть прийматися інші рішення.

“Важливо те, що Велика палата Верховного Суду відповідає за встановлення єдиної судової практики, її уніфікації. Тому в аналогічних випадках будуть виноситися аналогічні рішення”, – говорить Жернаков.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя 13 лютого 2018 звільнила суддю Подільського райсуду Києва Наталію Неганову за порушення присяги. Підставою притягнення судді до дисциплінарної відповідальності стали порушення закону, допущені нею при розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо активіста “Євромайдану”. Рішення аргументувалось тим, що вона зробила «істотний дисциплінарний проступок (пункт 3 частини 6 статті 126 Конституції України)».