Верховний Суд зупинив стягнення 350 мільйонів доларів з ПриватБанку

За інформацією з офіційного веб-сайту Судової влади України, 8 вересня 2020 року Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду зупинив виконання ухвали Печерського районного суду міста Києва, залишеної без змін постановою Київського апеляційного суду. 

Вказаним рішенням Печерського райсуду Києва було визначено порядок стягнення з ПриватБанку грошових коштів у сумі 347 млн доларів США. Крім того, зазначається, що застосовуючи таке зупинення виконання ухвали Печерського райсуду Києва, Верховний Суд не здійснює оцінку обґрунтованості поданої касаційної скарги, а лише встановлює існування загроз забезпеченню балансу інтересів сторін.

Нагадаємо, що Печерський райсуд Києва відновив виконавче провадження за заявою двох компаній братів Суркісів про стягнення з державного ПриватБанку на користь останніх 164,5 мільйона доларів. Також 2 вересня повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів про порядок виконання рішення суду від 2017 року про зобов’язання ПриватБанку обслуговувати їх депозити, розміщені до націоналізації банку на його рахунках кіпрської філії. Загальна сума вимог до ПриватБанку становить 347,374 млн доларів.