Верховний Суд отримав два позови про визнання незаконним розпуск Верховної Ради

Верховний суд отримав дві позовні заяви проти президента Володимира Зеленського із вимогою визнати незаконним його указ про розпуск Верховної Ради.

До Верховного Суду надійшла позовна заява про визнання протиправним і недійсним Указу Президента України від 21 травня 2019 №303 / 2019 “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Заяву подано фізичною особою сьогодні, 23 травня 2019 року”. Справу зареєстровано під номером 9901/275/19.

Згодом надійшла ще одна позовна заява до президента України про визнання протиправним і недійсним Указу “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів”, повідомили в прес-службі суду.

“Заява подана фізичною особою сьогодні, 23 травня 2019 року. Ця справа зареєстрована під номером 9901/278/19. Так, у Верховному суді перебуває дві позовні заяви з аналогічними вимогами. Суд інформуватиме про подальші процесуальні кроки у зазначених справах”, – йдеться у повідомленні.

Про подання ще одного позову заявили в громадянському русі “Спільна справа”. Колишній радник міністра оборони Валерія Гелетея Олександр Данилюк заявив, що його організація “Спільна справа” оскаржила у Верховному Суді указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту.