Верховна Рада звільнила двох суддів Конституційного Cуду України

Верховна Рада України проголосувала за звільнення двох суддів Конституційного суду України. Один із них – Стецюк Петро Богданович, термін повноважень якого збіг ще у серпні 2015 році (Парламент призначив його суддею у 2006 році), та Пасенюк Олександр Миколайович, який досяг 65-річного віку (згідно із ст. 23 закону “Про Конституційний Суд України”). За постанову про звільнення Стецюка проголосував 241 народний депутат, за звільнення Пасенюка – 239.

Тепер Верховна Рада має обрати на їх місця нових суддів. За процедурою, передбаченою законом, ініціатором може бути як спікер, так і чверть депутатського корпусу.

Нагадаємо, Стецюк Петро Богданович – один із 18 суддів, який не підтримав рішення Конституційного Суду, яке допомогло екс-президенту Віктору Януковичу узурпувати владу. Крім того, він неодноразово звинувачував Конституційний суд у подвійних стандартах, зокрема щодо мовного закону Ківалова-Колісніченка.

Натомість Пасенюк Олександр Миколайович – суперечливий служитель Феміди. З 2004 до 2011 року він очолював Вищий Адміністративний суд, а вже у 2011 році Рада проголосувала за його призначення суддею Конституційного суду. Однак, у лютому 2014 році Рада прийняла постанову про звільнення його з посади судді Конституційного суду за порушення присяги судді. Тоді Пасенюку вдалося обійти закон та скасувати цю постанову рішенням Вищого Адміністративного суду України і таким чином, поновитися на посаді.