Верховна Рада оголосила новий конкурс до Вищої ради правосуддя

Верховна Рада України оголосила новий конкурс на дві посади членів Вищої ради правосуддя. Ці місця залишаються вакантними, оскільки бажання стати членом ВРП натепер виявила лише одна претендентка. Однак її кандидатуру 3 грудня відхилила Верховна Рада.

Нагадаємо, ще у січні 2019 року визначилися троє претендентів на дві посади членів ВРП, які є квотою парламенту. Документи тоді подали Юрій Буглак (висунутий фракцією “Блок Петра Порошенка”), Олена Сукманова (висунута фракцією “Народний фронт”) та Марія Демидова (висунута депутатською групою “Воля народу”). Однак Верховна Рада попереднього скликання так і не розглянула ці кандидатури.

Тому 9 жовтня Комітет ВРУ з питань правової політики висловився за те, щоб не розглядати у новому парламенті кандидатів від попереднього скликання. За оцінкою депутатів, висуванці вже відсутніх у Раді фракцій все одно не наберуть достатньої кількості голосів. До того ж, Юрій Булгак і Марія Демидова відкликали свої кандидатури.

Не відмовилася від конкурсу лише Олена Сукманова. Кандидат повідомила, що пройшла багато перевірок і хотіла б логічно завершити процедуру конкурсу. Проте комітет рекомендував відхилити її кандидатуру, оскільки суб’єкта подання (фракції “Народний фронт”) більше не існує. У підсумку Верховна Рада дослухалася до рекомендацій комітету.

Відтак, парламент оголосить новий конкурс до ВРП за квотою Ради. Спікер Дмитро Разумков вже доручив апарату парламенту оприлюднити інформацію про новий конкурс на посаду членів Вищої ради правосуддя.