Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до діяльності органів суддівського врядування

Сьогодні, 16 жовтня Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект про діяльність органів суддівського врядування.

За 2 дні у Раді – парламентарі розглянули всі 330 поправок до законопроекту про внесення змін до діяльності органів суддівського врядування 1008. І зрештою законопроект був прийнятий в другому читанні і в цілому. А це означає,що новим змінам у судовій владі дали зелене світло.

Які зміни очікують судову систему аналізували ЧЕСНО. Фільтруй суд!

  1. Закон вступає в силу одразу після підпису Президента і публікації на офіційному ресурсі.
  2. З дня набрання чинності Законом повноваження Вищої кваліфікаційно комісії суддів (ВККС) припиняються. Вища рада правосуддя (ВРП) має сформувати Конкурсну комісію, яка у свою чергу проведе конкурс для формування нового складу ВККС. Нова ВККС має бути сформована Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу протягом 90 днів з дня набрання чинності закону.
  3. Конкурсна комісія складатиметься з 6 членів: 3 члени Ради суддів та 3 міжнародні експерти.
  4. При ВРП буде сформована Комісія з питань доброчесності та етики, серед повноважень якої буде ініціювання питання звільнення членів ВККС та ВРП, у разі порушення професійної етики та доброчесності.
  5. До складу Комісії з питань етики та доброчесності входитиме 6 членів: 3 члени ВРП та 3 міжнародні експерти.
  6. Рішення про звільнення члена ВРП та/або ВККС прийматиме Вища рада правосуддя після відповідного подання Комісії з питань доброчесності та етики на спільному з нею  засіданні.
  7. Аби член ВРП/ВККС залишився на посаді, на спільному засіданні за нього мають проголосувати більшість учасників засідання, щонайменше 2 з яких міжнародні експерти.
  8. Змінені строки в межах дисциплінарного провадження щодо судді.
  9. Кількість суддів Верховного суду зменшиться вдвічі на підставі відбору за критеріями професійної етики та доброчесності – замість 200 їх буде 100.
  10. Судді Верховного суду, які не пройдуть відбір можуть бути переведені до апеляційних судів.