Валентина Данішевська обрана головою нового Верховного Суду

Новий Верховний Суд обрав своєю керівницею Валентину Данішевську. За її кандидатуру проголосували 67 з 111 суддів на пленумі.

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Валентина Данішевська обрана головою суду строком на 4 роки. Вона є також суддею Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. У зв’язку з обранням головою ВС Данішевська автоматично стала і членом Вищої ради правосуддя замість попереднього глави Верховного Суду Ярослава Романюка. Тут же на пленумі вона прийняла присягу члена ВРП.

“Я вдячна за висловлену мені довіру. Знаю, що попереду в нас багато роботи. Ми повинні рухатися тільки вперед та повернути людям розуміння того, що для будь-якого випадку в країні є суд, який прийме справедливе рішення і знайде той необхідний баланс між приватними і суспільними інтересами”, – сказала голова Верховного Суду Данішевська.

Валентина Данішевська має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2003 року та є засновником,  кінцевим бенефіціарним власником  та керівником з 2001 року Благодійної організації “Центр комерційного права”. У 2015 році була обрана до складу громадської ради при Міністерстві юстиції України. Суддя постійнодіючого третейського суду при Асоціації українських банків. Також близько 10 років працювала суддею Арбітражного суду.

За інших двох кандидатів – Аркадія Бущенка та Володимира Кравчука було віддано 12 та 21 голос відповідно.

Кандидатуру Валентини Данішевської на Пленумі Верховного Суду висунув Віталій Уркевич, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Профайл Данішевської в аналізі ЧЕСНО. Фільтруй суд!: https://chesnosud.org/judges/danishevska-valentyna-ivanivna/